İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Konut sektöründe gözler faiz indiriminde!

Konut sektöründe gözler faiz indiriminde!

Konut sektörünün önde gelen isimleri yapılacak faiz indirimi sonrasında konut kredilerinde de oranların 0.98 ile 1.02’lere kadar geri çekilmesini beklediklerini ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın önümüzdeki toplantıda faizleri düşürmesi ihtimalinin artması, gayrimenkul sektöründe de konut kredisi faiz oranlarının aşağılara çekileceğiyle ilgili beklentileri yükseltti. İzmir'de konut sektörünün önde gelen kuruluşlarının temsilcileri faiz oranlarının çok hızlı bir şekilde düşüş göstermesini beklediklerini ve bu oranın 0.98 ile 1.02'lere kadar düşeceğini kaydetti. Ekonomistler faiz indirimi sonrasında enflasyon oranlarının yıl sonuna kadar tek haneli rakamlara düşmesini planlıyor.. Beklentilerin hayata geçmesiyle Enflasyona Endeksli Konut Kredisi faiz oranlarının psikolojik seviye olan yüzde1'lere yaklaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

NORMALE DÖNECEK

Gayrimenkul uzmanları konut kredisi faiz oranlarında yapılacak yeni indirimle piyasanın tekrar normale döneceğini düşünüyor. Konut almayı planlayan vatandaşların faiz oranlarının düşmesini beklediklerini, bankaların faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşmesinin vatandaşların bu yöndeki kararlarını etkileyeceğinin düşünen sektör temsilcileri, "Bir kaç ay içinde faizlerin yüzde 1'lere çekilmesiyle konut satışlarında geçmiş yıllarda olduğu gibi patlama yaşanır. Konut almak isteyenler faizlerin düşmesini sabırsızlıkla bekliyorlar" görüşünde bulunuyor.

ŞU ANDA EN DÜŞÜK YÜZDE 1.5

''En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54 oldu. Temmuz'da açıklanan TÜFE verilerine bağlı olarak ise Enflasyon Endeksli Konut Kredisi faiz oranları yüzde 1.5'e düşüş gösterdi.''Kategoriler
0532 136 81 34

emlakhizmeti.com, Tüm Hakları Saklıdır.

tr.flatfy.com
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Whatsapp