İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

İmar Barışı Son Ödeme Tarihi İçin Geri Sayım Başladı!

İmar Barışı Son Ödeme Tarihi İçin Geri Sayım Başladı!

Yeni imar affı beklentileri gündemdeki yerini korurken bir önceki imar barışına başvuruda bulunan kişiler için yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi için geri sayım başladı.

imar barışı son başvuru tarihi hatırlanacağı üzere tüm taleplere rağmen uzatılmayarak bitirilmiş son ödeme tarihi ise 31 Aralık tarihine kadar uzatılmıştı. 

İMAR BARIŞI YAPI KAYIT BELGESİ SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştı. 15 Haziran tarihinde sona eren başvurularda yaklaşık 10 milyon 250 bin kişi başvuruda bulunmuştu. Başvuruda bulunan kişiler arasından yapı kayıt belgesi ücreti ödemeyen kişiler için kritik süreç başlamıştı. 

İMAR BARIŞI YAPI KAYIT BELGESİ ÜCRETİ SON ÖDEME TARİHİ UZATILACAK MI?

"İmar barışına başvuranların Yapı Kayıt Belgesi bedelinin yüzde 25'ini 31 Temmuz'a kadar ödemesi gerekiyordu. Kalan yüzde 75'lik kısmın son ödeme tarihi ise 31 Aralık. Bu süreyi geçirenlerin belgesi iptal edilebilir. Vatandaşlarımız ödemeleri son günlere bırakmamalı. Milyonlarca kişinin bu haktan yararlandığı düşünülürse ödeme konusunda son günlerde yoğunluk yaşanabilir. Hazine'ye ait tarım arazisi üzerinde kaçak yapılar için eğer imar barışına başvurulmuşsa bu yapılar yıkılmayacak. Ancak bu yapılar için imar barışına başvurularak yapı kayıt belgesi alınmamışsa tarım arazisi satın alınsa bile bina yıkılabilir, kaçak olmaya devam edecek. Satın alınan arazi için ecrimisil ödemesi ise bitecek"Kategoriler
0532 136 81 34

emlakhizmeti.com, Tüm Hakları Saklıdır.

tr.flatfy.com
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Whatsapp